حرفاي خودموني
Tuesday, September 30, 2003
 
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
نوشته شده توسط رضا 1:34 PM
 
خستگي چشم در اثر كار كردن با كامپيوتر
CVS چيست؟
CVS مجموعه­اي از علائم چشمي و بينايي است كه بر اثر كار با كامپيوتر ايجاد مي­شوند. تقريبا 4/3 كسانيكه زياد با كامپيوتر كار مي­كنند گرفتار اين علائم هستند. به نظر مي­رسد با فراگيرتر شدن بكارگيري كامپيوتر در محل­هاي كار و حتي در خانه­ها تعداد كسانيكه از CVS رنج مي­برند روبه افزايش باشد.

علائم CVS
مهمترين علائم CVS عبارتند از: خستگي چشم، خشكي چشم، سوزش، اشك ريزش و تاري ديد. CVS همچنين ممكن است سبب درد در گردن و شانه­ها نيز بشود.

چشم انسان حروف چاپي را بهتر از حروف نمايش داده شده بر روي مانيتور مي­بينند. علت اين امر اين است كه حروف چاپي كنتراست بيشتري با صفحه سفيد زمينه داشته و لبه­هاي آنها واضح­تر است حال آنكه در مورد صفحه مانيتور چنين نيست و لبه­ها به وضوح حروف چاپي نيستند بلكه حروف از يك مركز با كنتراست بالا شروع شده و به تدريج كم­رنگ­تر مي­شوند و پس از تبديل به خاكستري كمرنگ ناپديد مي­گردند. بنابراين لبه­هاي حروف بر روي صفحه مانيتور وضوح حروف چاپي را ندارد.

يكي از مهمترين دلايل خشكي و سوزش چشم هنگام كار با كامپيوتر كاهش ميزان پلك زدن است بطوريكه افراد هنگام كار با كامپيوتر تقريبا 1/5حالت عادي پلك مي­زنند. اين مسأله به همراه خيره شدن به صفحه مانيتور و تمركز بر روي موضوع كار سبب مي­شود تا پلك­ها مدت بيشتري با بمانند و در نتيجه اشك روي سطح چشم سريعتر تبخير مي­شود.

11 توصيه براي كاهش علائم CVS

-1- سعي كنيد بطور ارادي پلك بزنيد. اين كار سبب مي­شود سطح چشم شما با اشك آغشته شده و خشك نشود. در صورتيكه مشكل شما شديد باشد مي­توانيد از قطره­هاي اشك مصنوعي استفاده كنيد.

-2- مركز مانيتور بايد حدود 10 تا 20 سانتي­متر پايين تر چشمان شما باشد. اين وضعيت علاوه بر اينكه باعث مي­شود پلك­ها پايين­تر قرار گيرند و سطح كمتري از چشم در معرض هوا باشد. از خستگي گردن و شانه­ها نيز مي­كاهد. در اين موارد هم بايد مانيتور را در ارتفاع مناسب قرار داد و هم ارتفاع صندلي را نسبت به ميزكار تنظيم كرد بطوريكه ساعد شما هنگام كار با keyboard موازي با سطح زمين باشد.

-3- مانيتور خود را طوري قرار دهيد كه نور پنجره يا روشنايي اتاق به آن نتابد. هنگام كار با كامپيوتر سعي كنيد پرده­ها را بكشيد و روشنايي اتاق را نيز به نصف وضعيت معمولي كاهش دهيد. اگر از چراغ مطالعه بر روي ميز خود استفاده مي­كنيد آن را طوري قرار دهيد كه به صفحه مانيتور يا چشم شما نتابد. همچنين مي­توانيد از صفحه­هاي فيلتر نيز بر روي صفحه مانيتور استفاده كنيد. تابش نور به صفحه مانيتور سبب كاهش كنتراست و خستگي چشم مي­شود. اين مسأله بخصوص زمانيكه زمينه صفحه تيره باشد شديدتر خواهد بود.

-4- به چشمان خود استراحت دهيد. سعي كنيد هر 5 تا 10 دقيقه چشم خود را از مانيتور برداشته و به مدت 5 تا 10 ثانيه به نقطه­اي دور نگاه كنيد. اين كار سبب استراحت عضلات چشم مي­شود. همچنين به شما وقت مي­دهد پلك بزنيد و سطح چشم شما مرطوب شود.

-5- اگر مجبوريد كه متناوبا به يك صفحه نوشته و مانيتور نگاه كنيد (خصوصا در مورد تايپيست­ها) ممكن است چشم شما خسته شود زيرا بايد تطابق خود را تغيير دهد. براي جلوگيري از اين مسأله سعي كنيد صفحه نوشته شده را در حداقل فاصله و هم­سطح با مانيتور قرار دهيد. براي اينكار مي­توانيد از copyholder استفاده كنيد.

-6- فاصله مانيتور با چشمان شما بايد 50 تا 60 سانتي­متر باشد.

-7- روشنايي و كنتراست مانيتور خود را تنظيم كنيد. ميزان روشنايي مانيتور بايد با روشنايي اتاق هماهنگي داشته باشد. يك روش براي تنظيم روشنايي مانيتور اين است كه به يك صفحه وب با زمينه سفيد (مثل اين صفحه) نگاه كنيد. اگر سفيدي صفحه براي شما مثل يك منبع نور است روشنايي مانيتور زياد است و بايد آن را كم كنيد. در مقابل، اگر صفحه كمي خاكستري به نظر مي­رسد روشنايي را زياد كنيد. در مجموع روشنايي بايد در حدي باشد كه چشمان شما احساس راحتي كنند. كنتراست مانيتور بايد حداكثر باشد تا لبه­هاي حروف بيشترين كنتراست را با نوشته خود پيدا كند.

-8- مشخصات ديگر مانيتور خود را تنظيم كنيد. كيفيت نمايش تصاوير بر روي مانيتور به سه عامل بستگي دارد: Resolution ، Refresh Rate ، و DotePitch.
Refresh Rate نشاندهنده فركانس تجديد تصوير بر روي مانيتور است. فركانس پايين مي­تواند براي چشم خسته كننده باشد و فركانس­هاي خيلي پايين سبب پرش تصوير مي­شوند. بهترين Refresh Rate حدود 70 هرتز يا بيشتر است. Resolution يا وضوح تصوير كه به Refresh Rate نيز بستگي دارد به تراكم پيكسل­هاي تصوير بر روي مانيتور گفته مي­شود. هرچه تعداد پيكسل­ها بيشتر باشد جزئيات بيشتري از تصويز ديده مي­شود. بطوركلي هرچه Resolution بيشتر باشد بهتر است ولي بايد به Refresh Rate نيز توجه داشت. گاهي Resolution بالا Refresh Rate پايين دارند بنابراين بايد وضعيتي را انتخاب كرد كه هر دو بيشترين تعداد را داشته باشند.
-9- Dot Pitch بر sharpness تصوير مؤثر است و هر چه عدد آن كمتر باشد تصوير sharpتر است. بيشتر مانيتورها dot pitch بين 25/0 تا 28/0 ميلي­متر دارند. 28/0 ميلي­متر يا كمتر عدد مطلوب است. Refresh Rate و Resolution را در ويندوز مي­توانيد در Display Properties تنظيم كنيد ولي dot pitch قابل تنظيم نيست.

-10- اگر علي­رغم رعايت توصيه­هاي گفته شده باز هم دچار علائم CVS هستيد مي­توانيد از عينك­هاي مخصوص استفاده كنيد زيرا گاهي مشكل در ديد متوسط است. ما بطور معمول كمتر از ديد متوسط استفاده مي­كنيم زيرا بيشتر اوقات يا اشياء دور را نگاه مي کنيم و يا اشياء نزديك. ولي مانيتور كامپيوتر دقيقا در فاصله­اي از چشم قرار مي­گيرد كه مربوط به ديد متوسط است. اگر شما عينكي هستيد عينك شما به احتمال زياد براي كار با كامپيوتر مناسب نيست زيرا ديد متوسط را اصلاح نمي­كند. براي دريافت عينك مناسب كامپيوتر به چشم پزشك مراجعه كنيد.

-11- هنگام كار با كامپيوتر سعي كنيد گردن خود را راست نگهداشته و شانه را عقب بدهيد. قوز كردن هنگام كار طولاني با كامپيوتر سبب دردهاي گردن و شانه­ها مي­شود. اگر پشتي صندلي شما قابل تنظيم است آن را طوري تنظيم كنيد كه كاملا به پشت شما بچسبد. همچنين ارتفاع صندلي خود را طوري تنظيم كنيد كه كف پاها روي زمين قرار داشته و زانوي شما در زاويه 90 درجه قرار داشته باشد. Keyboard و Mouse بايد پايين تر از آرنج و نزديك دستان شما قرار داشته باشد.

و نهايتا اينكه:
اگر همچنان بر اثر كار با كامپيوتر دچار مشكلات چشمي هستيد بهتر است به يك چشم پزشك مراجعه كنيد.

نوشته شده توسط رضا 9:28 AM
 
در كوله‌ات چه داري؟
كوله‌پشتي‌اش را برداشت و راه افتاد. رفت كه دنبال خدا بگردد؛ و گفت: تا كوله‌ام از خدا پر نشود برنخواهم گشت.
نهالي رنجور و كوچك كنار راه ايستاده بود.
مسافر با خنده‌اي رو به درخت گفت: چه تلخ است كنار جاده بودن و نرفتن. و درخت زير لب گفت:
ولي تلخ‌تر آن است كه بروي و بي ‌رهاورد برگردي. كاش مي‌دانستي آن‌ چه در جست‌وجوي آني، همين جاست.
مسافر رفت و گفت: يك درخت از راه چه مي‌داند، پاهايش در گل است.
او هيچ‌گاه لذت جست‌وجو را نخواهد يافت.
و نشنيد كه درخت گفت: اما من جست‌وجو را از خود آغاز كرده‌ام و سفرم را كسي نخواهد ديد. جز آن كه بايد.
مسافر رفت و كوله‌اش سنگين بود.
هزار سال گذشت. هزار سالِ پر خم و پيچ، هزار سالِ بالا و پست. مسافر بازگشت. رنجور و نااميد.
خدا را نيافته بود، اما غرورش را گم كرده بود. به ابتداي جاده رسيد. جاده‌اي كه روزي از آن آغاز كرده بود.
درختي هزار ساله، بالا بلند و سبز كنار جاده بود. زير سايه‌اش نشست تا لختي بياسايد.
مسافر درخت را به ياد نياورد. اما درخت او را مي‌شناخت.
درخت گفت: سلام مسافر، در كوله‌ات چه داري، مرا هم مهمان كن.
مسافر گفت: بالا بلند تنومندم، شرمنده‌ام، كوله‌ام خالي است و هيچ چيز ندارم.
درخت گفت: چه خوب، وقتي هيچ چيز نداري، همه چيز داري.
اما آن روز كه مي‌رفتي، در كوله‌ات همه چيز داشتي، غرور كمترينش بود، جاده آن را از تو گرفت.
حالا در كوله‌ات جا براي خدا هست. و قدري از حقيقت را در كوله مسافر ريخت.
دست‌هاي مسافر از اشراق پر شد و چشم‌هايش از حيرت درخشيد و گفت: هزار سال رفتم و پيدا نكردم
و تو نرفته اين همه يافتي!
درخت گفت: زيرا تو در جاده رفتي و من در خودم. و نور ديدن خود، دشوارتر از نور ديدن جاده‌هاست

نوشته شده توسط رضا 9:16 AM
 
آنگاه که خداوند جهان را خورشید را و ماه و ستارگان را تپه ها را و کوههارا جنگلهارا و سر انجام مرد را آفرید به آفرینش زن پرداخت.پروردگار گرامی ما، پیچش پیچکها، لرزش و جنبش علفها، سستی نی ها، نازکی و لطافت گلها، سبکی برگها، تندی نگاه آهوان، روشنی پرتو خورشید، اشک ابر های تیره، ناپایداری باد ،تر س و رمندگی خرگوش ،غرور طاووس ،نرمی کرک ،سختی الماس، شیرینی عسل، درندگی ببر، گرمای آتش، سرمای برف، پر گویی زاغ وصدای کبوتر را یکجا در آمیخت و از آن زن را آفرید و او را به مرد داد.

روزگار مرد سرشار از خوشبختی شد.زیرا اینک وی کسی را داشت که انباز خوشی ها و شادیهایش باشد با این همه پس از چندی مرد روی به در گاه خدای آورد و گفت:خداوندا این موجودی که به من ارزانی داشتی زندگی مرا تیره و تار ساخته، یکسره پرچانگی می کند و جان مرا به لب رسانده است هرگز مرا تنها نمی گذارد و توجه دایمی میخواهد، بیهوده فریاد میکشد و همیشه تنبل است، من آمده ام اورا پس بدهم!چرا که نمیتوانم با او زندگی کنم. خداوند زن را پس گرفت. هشت روز گذشت.آنگاه مرد به در گاه خدا آمد و گفت:خداوندا از روزی که زن رفته زندگی من پوچ و تهی شده است.به یاد می آورم که چگونه با من میرقصید و می خندید و زندگی را سرشار از لذت میساخت. به یاد می آورم که چگونه بر من می آویخت و آنگاه که خورشید پنهان میشد و تاریکی پیرامون مرا فرا میگرفت زندگی من چه آسوده و شیرین میگذشت. خداوند زن را پس داد.یکماه گذشت دوباره مرد به آستان خداوند آمدو گفت:پروردگارا من نمیتوانم او را بشناسم و رفتارش را دریابم اما میدانم که او پیش از آنکه مایه خوشبختی من باشد مایه رنج و آزار من است.خداوند پاسخ داد به راه خود برو و آنچه نیک است به جای آر مرد شکوه کنان گفت:اما من نمیتوانم با او زندگی کنم خدا وند گفت:بی او هم نمی توانی زندگی کنی.

ترجمه از متون دینی سانسکریت


نوشته شده توسط رضا 9:07 AM
Monday, September 29, 2003
 
دشمن
من خراب دل خويشم نه خراب كس ديگر

اين منم اينكه گشوده ست به من ، تيغه ي خنجر

دشمنم نيست منم ، اينكه تبر مي زند از خشم

تا كه از ريشه بيفتم ، به يكي ضربه ي ديگر

اين همان لحظه ي تلخ است كه به صحرا بزند عقل

عشق چون جغد كشد پر روي ويرانه ي باور

ناجوانمردترين همسفري اي من عاشق

هيچ راه سفري را نرسانديم به آخر

هر مصيبت كه شد آغاز تو مرا بردي از آن راه

تو به هر در زدي انگشت و گذشتم من از آن در

آه اي دشمن من ، خسته از اين جنگ و گريزم

سوختم ، آب شدم ، از من ويران شده بگذر

نوشته شده توسط رضا 10:02 AM
 
با تشكر از نيما اهرار
آرزو مي كنم به اندازه ي كافي شادي داشته باشي تا خوش باشي ، به اندازه كافي بكوشي تا قوي باشي

به اندازه كافي اندوه داشته باشي تا يك انسان باقي بموني و به اندازه كافي اميد تا خوشحال بموني

هميشه خودتو جاي ديگران بذار اگر حس مي كني چيزي ناراحتت مي كنه احتمالا ديگران رو هم آزار مي ده

شادترين افراد لزوما بهترين چيزها رو ندارن ، اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترين استفاده رو مي برن

شادي براي اونايي كه گريه مي كنن و يا صدمه مي بينن زنده است ، براي اونايي كه دنبالش مي گردن و اونايي كه امتحانش كردن ، چون فقط اينها هستن كه ديگران رو تو زندگيشون مي فهمن

عشق با يك لبخند شروع ميشه با يك بوسه رشد مي كنه ،‌ روشنترين آينده هميشه روي گذشته فراموش شده شكل مي گيره ، نميشه تا وقتي كه دردها و رنجها رو دور نريختي توي زندگي به درستي پيش بري

نوشته شده توسط رضا 8:45 AM
Sunday, September 28, 2003
 
اينم سريعترين ،مرتفعترين ، وهيجان انگيزترين ترن هوايي جهان

نوشته شده توسط رضا 2:30 PM
 
پيش بينی های احمقانه
تا به حال داستانهاي بسياري از پيش بيني هاي مشاهير و نوابغ بزرگ در مورد اينده علم شنيده ايم.ژول ورن داوينچي وخيلي هاي ديگر پيش پيش بيني هاي بسيار دقيقي از اينده ارائه كرده اند كه بعضا بعد از مدتهاي طولاني به واقعيت رسيده اند.اما بسياري از مشاهير و دنشمندان

پيش بيني هاي بسيار كوته بينانه و گاهي احمقانه كرده اند كه خواندن انها خالي از لطف نخواهد بود .
در سال 1894 لرد كلوين (دانشمند و بنيان گذار درجه بندي كلوين )برقراري ارتباطات با امواج راديويي را امكان ناپذير خواند .5 سال بعد اولين كارخانه راديو سازي در جهان تاسيس شد .امروزه بيشتر از 33000 ايستگاه راديويي در جهان وجود دارد .همچنين پرواز در اسمان را براي اشيا سنگين تر از هوا غير ممكن دانست !!


برادران رايت 2 سال قبل از ساخت اولين هواپيما در مقاله اي ذكر كردند كه بشر براي اختراع هواپيما حداقل به 1000 سال وقت احتياج دارد !! جالب است بدانيد كه طول اولين پرواز انها با هواپيما به اندازه نصف طول بوئينگ 747 بود!!


پس از اختراع تلفن به مدت 15 سال كسي از ان استفاده نميكرد زيرا مردم كاربردي براي ان نمي دانستند .در حقيقت در پارلمان انگليس گفته شد كه نيازي به تلفن نيست زيرا به اندازه كافي وسايل ارتباطاتي وجود دارد .خيلي ها فكر ميكردند كه هيچ وقت جايگزيني براي تلگراف پيدا نخواهد شد .


دانشمند ايرلندي دكتر لردنر (1859-1793)فكر ميكرد كه هيچ وقت قطاري با سرعت بالا به استفاده عملي نخواهد رسيد (اولين قطار ها حدود 8 كيلومتر سرعت داشتند!) لردنر فكر ميكرد كه در سرعت بالا مسافران به علت عدم وجود اكسيژن خفه ميشوند !!! امروزه قطارهايي ب سرعت 500 كيلومتر وجود دارند .


در سال 1943 رئيس اي بي ام گفت كه پيش بيني ميكنم كه جهان به 5 كامپيوتر نياز دارد !!! جالب است بدانيد كه اولين شركتي كه كامپوتر شخصي روانه بازار كرد شركت زيراكس بود .


در سال 1899 يكي از مشاوران ارشد پرزيدنت مك كينلي به او اطمينان خاطر داد كه هرچه بايد اختراع ميشده اختراع شده است !!!


نوشته شده توسط رضا 2:22 PM
 
اينهم 24 نكته و ترفند جالب براي استفاده بهتر از ويندوز

نوشته شده توسط رضا 2:13 PM
 
اينم بزرگترين گوش سگ در دنيا كه در كتاب ركوردهاي گينس ثبت شده و اندازه آنها 29 سانتي متر است !
نوشته شده توسط رضا 2:08 PM
 
شما بارانتان را از کجا تهيه می‌کنيد
که لبخندتان اينقدر تر و تازه است؟

نوشته شده توسط رضا 1:46 PM
 
درآمدی بر عشق و دوست داشتن
از ناگفته‌ها


آنروزها می توانستم تا ده بشمارم

اكنون نمی دانم تا كجا

آنروزها تا سر كوچه را بلد بودم

اكنون نمی دانم تا كجا

آنروزها تا سرحد جان دوستت داشتم

اكنون نمی دانم تا كجادوست داشتن يعنی

با تو بهتر از اينم كه می بينی

يعنی بی تو همينم كه می بينی

عشق يعنی

با تو همه چيزم كه نمی بينی

يعنی بی تو هيچ چيزم كه می بينیدوست داشتن، سهلی نفس كشيدن است

و عشق، سختی نفس بريدن.دوست داشتن، محاسبه است

و عشق، هر چه باداباد.دوست داشتن، فاش ترين گفتگوست

و عشق، مرموزترين سكوت.دوست داشتن، يك چيز است

زيرا در آن آدمی، همان چيز است.

و عشق، همه چيز است

زيرا دز آن آدمی، هيچ چيز نيست.دوست داشتن نور است

نوری كه به ظلمت می رسد

و عشق، آن مهيب ترين ظلمت است

ظلمتی كه به ژرفنای شمس می رسد.از : سنباد نجفینوشته شده توسط رضا 1:03 PM
 
همه ی ما نام قرصهای اکستسی رو شنيديم . قرصهايی که به E هم معروف شدن و اولين بار بعد از جنگ جهانی دوم توسط سربازها مصرف ميشدن , تفاوت اصلی اين قرصها با ديگر مخدرها در اينه که : قرصهای E برخلاف ديگر مخدرها باعث سستی و رخوت نميشن و بلکه توليد هيجان کاذب و نيرو و شادابی خاصی ميکنه ; به همين علت بود که تا مدتها اين قرصها در دسته ی مخدرها قرار نميگرفت .

بازار ايران هم مدتی است پر شده از اين قرصها ; خيلی از ما - شايد هم تعدادی از ما - هم که عملی نيستيم ( نيستيم؟ هستيم؟شايد شما هم هستيد؟آره؟) تو روزنامه ها در مورد موج مصرف اين قرصها و ضررهايش خوانده ايم .

سايت زير حاوی اطلاعات و عکسهای زيادی از تعدادیقرصهای E هست . تنوع و نقشها رو ببينيد:http://www.ecstasydata.org/results.php?A=List&OldSort=DPD&NewSort=&Start=0&Max=100


نوشته شده توسط رضا 9:02 AM
 
آقا ما يه رفيق داريم به اسم منصور
كارش درسته 1000 تا ،چون الان داره مشكل كامپيوتري منو on line حل ميكنه خواستم ازش تشكر كنم .(پاچه خواري كه نيست ،‌تشكره)

نوشته شده توسط رضا 8:12 AM
 
عجب لينكستان باحالي داره دانشگاه آزاد واحد اقليد

نوشته شده توسط رضا 7:57 AM
Saturday, September 27, 2003
 
سخني از اشو

هم عشق و احترام من نثار كسي كه خود را دربست بپذيرد ، همانگونه كه هست .
چنين آدمي شهامت دارد ، شهامت دارد تا با همه فشار اجتماعي كه مي‌خواهد او را شقه شقه كند ، خوب وبد !
با قديس و معصيت كار !‌به مقابله برخيزد .
او موجودي به واقع شجاع و با شهامت است .در برابرهمه تاريخ بشر ، در برابر تاريخ اخلاق مي‌ايستد و واقعيت خود را هر چه كه هست ،‌به آسمانها اعلام مي‌دارد .

نوشته شده توسط رضا 4:25 PM
Tuesday, September 23, 2003
 
چي ميشد كه آدمها يه خورده از كله‌شقي و لجاجت دست بردارند.واقعا كوتاه اومدن از حرف خود، وقتي كه طرف مقابلت، ‌عشق تو هست ،احساس خوبي به آدم ميده ، خصوصا وقتي ميدوني كه اين كار تو رو طرفت ميفهمه .
واقعا كه لج‌يازي هاي الكي ميتونه بنياد آدم به هم بريزه و اونو كاملا بي‌صدا بشكنه ،شكستني كه شايد هيچ وقت ترميم نشه .

نوشته شده توسط رضا 2:49 PM
 
تصاوير اوليه از بی ام و سری 6 مدل 2005
اين مدل بسيار جديد که نام رمزی آن E64 است با دو نوع موتور عرضه خواهد شد. موتور 8 سيلندر با حجم 4.4 ليتر و قدرت 325 اسب بخار و موتور شش سيلندر با حجم 3 ليتر و 225 اسب بخار قدرت.

مدل کانورتيبل اين خودرو دارای سقف از جنس برزنت خواهد بود که توسط نيروی برق باز و بسته خواهد شد.

از جمله ويژگيهای اين مدل سيستم iDrive تقويت شده، سيستمهای ايمنی فعال و غير فعال مشابه سری 5 و فضای درونی بيشتر از آئودی A4 و مرسدس CLK کانورتيبل می باشد.

قيمت اين مدل جديد از سری 6 از 47000 دلار آغاز خواهد شد. زمان ارائه آن نيز مارس سال آينده ، همزمان با پيدا شدن مدلهای 2005 می باشد.


نوشته شده توسط رضا 2:44 PM
Monday, September 22, 2003
 
خوشبختي و موفقيت
«موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
نوشته شده توسط رضا 2:03 PM
Sunday, September 21, 2003
 
آقا اگه هر مطلب يا عكسي در مورد بشقاب پرنده‌ها خواستين بايد بياين اينجا

نوشته شده توسط رضا 11:28 AM
 
عينكهاي دوربين دار براي عكسهاي فوريخبر جالبيه كه ميتونين متن كاملشو اينجا بخونين

نوشته شده توسط رضا 11:02 AM
Saturday, September 20, 2003
 
اگر مي‌خواهيد عطري ،ادوكلني ،چيزي بخرين يه سر به اينجا بزنين

نوشته شده توسط رضا 5:27 PM
 
اولين وب سايت آموزش تنيس در ايران هم شروع به كار كرد

نوشته شده توسط رضا 2:39 PM
 
آشنايي با يك موسيقيدان بزرگ ايراني و مخترع گيتار


"زرياب" نام يكي از موسيقيدانان بزرگ ايراني است كه در زمان حكومت عباسيان ظهور كرد. وي همدوره ابراهيم موصلي و فرزندش اسحق از بزرگترين موسيقيدانان دربار عباسيان بود. "زرياب " در اواخر قرن هشتم ميلادي موسيقي رابه شمال آفريقا و اسپانيا برد و در آنجا رواج داد.
اسپانياييها وي را مخترع گيتار ميدانند. وي سيم پنجمي به عود افزود و ميگويند كه ده هزار آواز را با آهنگهايشان از بر داشت.وي تا آخر عمر در "كوردوبا " از شهر هاي اسپانيا مي زيست و در آنجا يك مدرسه موسيقي بنا نهاد و تاثير بسزايي در موسيقي آندلس داشت.

"پاكو دلوسيا" نوازنده معروف اسپانيايي براي يكي از آلبومهاي خود نام " زرياب " را انتخاب كرده است.

نوشته شده توسط رضا 1:43 PM
 
یک نکته قشنگ :نام خدا در همه زبانهاي دنيا تقريبا از ۴ حرف تشكيل شدهفارسي.................ايزد

لاتين...................رئوس

عربي..................الله

آشوري................آرات

هلندي................آگور

سانسكريت..........ديوا

مصر قديم.............آتون

آلماني................گوت(به شدت ت)

عبري..................يهوه

يوناني................تئوس

دانماركي............گوره

اينكا..................يايا

كلداني.............نابو

سرياني...............ايل

فرانسه.................دي ي

ترکی.......... تانری(تاری)

نوشته شده توسط رضا 1:40 PM
 
..... و اينجاست كه هوش ازكله آدم كوچ ميكنه

نوشته شده توسط رضا 12:35 PM
 
يك سايت جالب در مورد بيابانهاي ايران

نوشته شده توسط رضا 12:18 PM
Thursday, September 18, 2003
 
قابل توجه تمامي هلاكان Chris de Burgh
اين سايت رو حتما حتما حتما ببينين
نوشته شده توسط رضا 3:35 PM
 
«يكي بود يكي نبود»

يك مرد بود كه تنها بود.
يك زن بود كه او هم تنها بود.

زن به آب رودخانه نگاه مي كرد و غمگين بود.
مرد به آسمان نگاه مي كرد و غمگين بود.

خدا غم آنها را مي ديد و غمگين بود.

خدا گفت:
شما را دوست ميدارم، پس همديگر را دوست بداريد و با هم مهربان باشيد.

مرد سرش را پائين آورد؛
مرد به آب رودخانه نگاه كرد و در آب زن را ديد.
زن به آب رودخانه نگاه كرد و مرد را ديد.
خدا به آنها مهرباني بخشيد و آنها خوشحال شدند.
خدا خوشحال شد و از آسمان باران باريد.

مرد دستهايش را بالاي سر زن گرفت تا زير باران خيس نشود.
زن خنديد.

خدا به مرد گفت :
به دستهاي تو قدرت مي دهم تا خانه اي بسازي و هر دو در آن آسوده زندگي كنيد.

مرد زير باران خيس شده بود. زن دستهايش را بالاي سر مرد گرفت، مرد خنديد.

خدا به زن گفت:
به دستهاي تو همه ي زيبائيها را مي بخشم تا خانه اي را كه او مي سازد، زيبا كني.

مرد خانه اي ساخت و زن خانه را گرم و زيبا كرد.

آنها خوشحال بودند.

خدا خوشحال بود.

يك روز، زن پرنده اي را ديد كه به جوجه هايش غذا مي داد. دستهايش را به سوي آسمان بلند كرد تا پرنده ميان دستهايش بنشيند. اما پرنده نيامد. پرواز كرد و رفت و دستهاي زن رو به آسمان ماند. مرد او را ديد. كنارش نشست و دستهايش را به سوي آسمان بلند كرد.

خدا دستهاي آنها را ديدي كه از مهرباني لبريز بود. فرشته ها در گوش هم پچ پچي كردند و خنديدند.

خدا خنديد و زمين سبز شد.

خدا گفت : از بهشت شاخه اي گل به شما خواهم داد.

فرشته ها شاخه ي گلي به دست مرد دادند. مرد گل را به زن داد و زن آن را در خاك كاشت. خاك خوش بو شد.

پس از آن كودكي متولد شد كه گريه ميكرد.
زن اشك هاي كودك را مي ديد و غمگين بود.
فرشته ها به او آموختند كه چگونه طفل را در آغوش بگيرد و از شيره ي جانش به او بنوشاند.
مرد زن را ديد كه مي خندد. كودكش را ديد كه شير مي نوشد. بر زمين نشست و پيشاني اش را بر خاك گذاشت؛

خدا شوق مرد را ديد و خنديد.
وقتي خدا خنديد، پرنده بازگشت و بر شانه ي مرد نشست.

خدا گفت:
با كودك خود مهربان باشيد، تا مهرباني را بياموزد.
راست بگوييد، تا راستگو باشد.
گل و آسمان و رود را به او نشان دهيد، تا هميشه به ياد من باشد.

روزهاي آفتابي و باراني از پي هم گذشت.
زمين پر شد از گلهاي رنگارنگ و لابه لاي گلها پر شد از بچه هايي كه شاد دنبال هم مي دويدند و بازي مي كردند.

خدا همه چيز و همه جا را مي ديد.
خدا ديد كه زير باران مردي دستهايش را بالاي سر زني گرفته است، كه خيس نشود.
زني را ديد كه در گوشه اي از خاك با هزاران اميد شاخه ي گلي را مي كارد.

خدا دستهاي بسياري را ديد كه به سوي آسمان بلند شده اند و نگاههايي كه در آب رودخانه به دنبال مهرباني مي گردند و پرنده هايي كه ...

خدا خوشحال بود؛
چون ديگر؛


«غير از او هيچكس تنها نبود»

نوشته شده توسط رضا 3:25 PM
 
تلويزيون اينترنتي


اين تلويزيون با صفحه ای کاملا مسطح مبتني برسيستم عامل Linuxبوده و کاربرها مي توانند ضمن آنکه از برنامه هاي تلويزيوني استفاده می کنند وارد اينترنت شوند و به مرور صفحه هاي وب بپردازند.

سيستم PDP این تلویزیون مجهز به يک شبکه بي سيم است که مي تواند به راحتي روي شبکه محلي (LAN) قرار گرفته و به اينترنت وصل شود و هر زمان که نياز بود توسط کنترل از راه دور از اينترنت خارج شده تا کاربر بتواند از برنامه هاي تلويزيوني استفاده کند.

یکی از مزيتهاي اين سيستم ان است که سيگنالهای تلويزيوني ويديوئي نيز مانند اينترنت به صورت بي سيم دريافت مي شود . استاندارد بی سیم مورد استفاده در این تلویزیون A802.11 می باشد.
نوشته شده توسط رضا 3:19 PM
 
با اينكه قبلا هم آدرس داده بودم ولي از اين بكي نمي‌شد گذشت

نوشته شده توسط رضا 12:59 PM
 
انقده من از اينا بدم ميادددددددد !
بقيه عكساشم اينجاست

نوشته شده توسط رضا 10:28 AM
Wednesday, September 17, 2003
 
هيچ كس از اين قانون مستثنی نيست!

همه ما تنها در جستجوي يك چيز در زندگی هستيم: كه از آن لبريز شويم – كه بوسه‌ی يك نور را در قلب يخ‌زده‌مان دريافت كنيم، ملايمت عشقی فنا‌ناپذير را تجربه كنيم. زنده بودن يعنی ديده شدن، يعنی ورود به نور نگاهی پرمحبت: هيچ كس از اين قانون مستثنی نيست. حتی خدا، خدايی كه درحقيقت از هر قانونی مستثنی است، چرا كه او حقيقت همه چيز فرض شده است.
كتاب مقدس چيزی جز نتيجه تلاش‌های خدا نيست. تلاش‌هايی خارج از محدوده‌ی عقل ما. تلاش برای آن كه ديده شود. حتی برای يك ثانيه، حتی تنها توسط يك آدم، حتی اگر اين آدم، انسانی بی‌مصرف باشد، يا يك بزچران كه از تنهايی و شراب بد خرف شده است. اين، همه چيز را در برمی‌گيرد. خدا، همه چيز را برای جلب توجه ما به سوی خودش مناسب می‌داند. از دستگاه‌های بزرگ طوفان و رگبار با سر و صدای مهيبشان، تا ناله‌ی نوزادی كه به زحمت قابل شنيدن است. نوزادی خوابيده بر روی كاهها، كه نفس‌های تنگ يك خر و يك گاو برايش لالايی است.
خدا در آذين‌های آذرخش يا زينت‌های شاهانه ناچيز است. خدا در خواب يك نوزاد يا در آشفتگی رفتار شما- بی‌كران است، بی‌كران.

كريستين بوبن

نوشته شده توسط رضا 2:20 PM
 
گر ابرم و در گريستن خواهم زيست
ور موجم و سوى نيستن خواهم زيست
انديشه مرگ را رها خواهم كرد
همواره براى زيستن خواهم زيست
....

نوشته شده توسط رضا 2:17 PM
 
خدا وکيلی اين ابراهيم نبوی خيلی توپ مينويسه! امروز تو يه وبلاگی که ميخواد همچنان خصوصی بمونه !!!!‌ اين مطلبش رو ديدم:

در پی تصميم شهردار تهران مبنی بر دفن اجساد شهدای جنگ در پارک ها و بستن بعضی از بستان های مربوطه در ساعات شب و همچنين اقدامات شورانگيز و انقلابی شهردار تهران پيش بينی می شود که اقدامات زير توسط شهردار در آينده صورت بگيرد:
1) از جا کندن تنديس شهياد از ميدان آزادی( شهياد سابق) و قرار دادن يک مجسمه بزرگ آفتابه و تغيير نام ميدان آزادی به ميدان طهارت
2) تغيير فرهنگسراهای شهرداری که در زمان کرباسچی در محل کشتارگاهها ساخته شده بود به همان کشتارگاههای قبلی، برای کمک به مستضعفان و فقرا
3) کندن خاکريز و مين گذاری اطراف شهرداری تهران به عنوان نمادی از جنگ و روح شهادت طلبی
4) مزين کردن برخی مجسمه های ميادين تهران، مانند ميدان فردوسی به چفيه، به شکلی که مجسمه رودکی و فردوسی با چفيه در خدمت روح شهادت طلبی قرار بگيرد.
5) با توجه به تحريک کننده بودن برخی فروشگاههای لباس زنان برای مردان و برای رفع مشکل در اين موارد پيش بينی می شود که برخی خيابانها برای خواهران و برخی خيابانها برای اختصاص داده شود. به منظور حفظ روحيه لطِف خواهران عزيز خيابانهای بهار و حجاب به خواهران و خيابانهای کارگر و بلوار کشاورز به برادران اختصاص داده می شود.
6) از اين پس کارکنان شهرداری ، اعضای تاکسيراني، رانندگان اتوبوس و کارگران تميز کردن شهر موظفند با لباس نظامی و چفيه بر گردن( يا در صورت اضطرار می توانند از لنگ يا هر نوع دستمال مناسب برای خدمت استفاده کنند) در محل خدمت حاضر شوند، وگرنه به عنوان خيانتکار جنگی در دادگاه نظامی محاکمه می شوند.
7) تغييرات زير در تشکيلات شهرداری تهران اتفاق می افتد: شهرداری تهران به عنوان سرفرماندهی سرپرست تعدادی از شهرداران مناطق که ازاين به بعد به آنان فرمانده منطقه عملياتی گفته می شود خواهد بود. هر فرمانده منطقه نيز بر تعدادی سر تيم عملياتی در محلات شهر تهران نظارت می کند. وظيفه شهردار تهران از اين به بعد به جای اداره شهر تهران حفاظت از انقلاب و اسلام در تهران است.
8) برای مقابله با غربگرايی و نفوذ فرهنگ مادی موارد زير در شهرداری اجرا می شود:
الف: از اين به بعد متخلفين از قوانين شهری به جای جريمه، محاکمه انقلابی شده و تعزير می شوند.
ب: استفاده از هر نوع کيسه زباله به دليل روح مصرفگرايی ممنوع است و شهروندان موظفند زباله شان را خودشان يک جايی قايم کنند.
ج: برای جلوگيری از هر نوع فساد و فحشا رانندگان شخصی و عمومی موظفند يک در ماشين شان را هميشه باز بگذارند تا از ايجاد شبهه جلوگيری شود.
د: ورود و خروج خواهران( از هر نوع) بايد با احتياط صورت بگيرد.
ه: هر کسی که در شهر و از گذرگاههای شهری استفاده می کند بايد دلايل کافی به همراه داشته باشد.
و: از اين تاريخ شمال شهر و غرب تهران ممنوع است و کليه ساکنين تهران فقط بايد در جنوب تهران ساکن شوند. براساس مصوبات شهرداری از اين به بعد تهران، شمال شهر ندارد.
9) تغييرات زير در اسامی خيابانها و ميادين تهران صورت می گيرد:
ميدان و خيابان آزادی: ميدان و خيابان طهارت
پارک دانشجو: پارک لباس شخصی
بزرگراه شهيد همت: بزرگراه شهيد زنده حاج سعيد عسگر
خيابان کارگر: خيابان مستضعف
خيابان زعفرانيه: خيابان مستکبر بی درد
هتل هيلتون(استقلال بعدی): هتل ابن السبيل
بعدا بقيه تغييرات به عرض می رسد.


نوشته شده توسط رضا 2:05 PM
 
اين سايت اطلاعات خوبي راجع به بورس در اختيار شما قرار مي دهد. حتما يك سري بزيند
http://www.abanbroker.com

نوشته شده توسط رضا 12:58 PM
 
اينجا يه سر بزنين تا ببينين كه در زندگي گذشته كي بودين !

نوشته شده توسط رضا 8:44 AM
 
آفتاب و ذره

تو اي شكوهمند من

شكوه دلپسند من

تو آن ستاره بوده اي

كه مهر آسمان شدي

ز مهر برتر آمدي

فراز كهكشان شدي

به دره ها نگاه كن

به ژرف دره ها نگر

به تكه سنگهاي سرد

به ذره ها نگاه كن

به من بتاب

كه سنگ سرد دره ام

كه كوچكم كه ذره ام

به من بتاب

مرا ز شرم مهر خويش آب كن

مرا به خويش جذب كن

مرا هم آفتاب كن

حميد مصدق

نوشته شده توسط رضا 8:35 AM
Tuesday, September 09, 2003
 
زنها موجودات عجيبي هستند
اگر او را ببوسيد؛
شما يک آقا نيستيد
اگر او را نبوسيد ؛
اصلا مرد نيستيد !!

اگر از او تعريف کنيد ؛
او فکر مي کند داريد دروغ مي گوئيد و قصد فریب دادن او را دارید .
اگر او را ستايش نکنيد ؛
شما براي چه خوبيد ؟!

اگر شما هميشه با او موافق باشيد؛
شما يک زن ذليل هستيد .
اگر موافق نباشيد ؛
شما او را درک نمي کنيد !

اگر شما زياد او را ملاقات کنيد ؛
شما خيلي عجول هستيد .
اگر او را زياد ملاقات نکنيد ؛
او شما رو به خيانت متهم مي کند .

اگر شما خوب لباس بپوشيد ؛
شما بچه سوسول هستيد .
اگر نپوشيد ؛
شما يک پسر کودن هستيد .

اگر شما حسود باشيد ؛
او این رفتار شما را مذمت می کند!
اگر حسود نباشيد؛
او فکر مي کند دوستش نداريد .

اگر کوشش کنيد تا رابطه اي دراماتيک بسازيد؛
او مي گويد که شما قدر او را
نمي دانيد .
اگر کوشش نکنيد ؛
او فکر مي کند دوستش نداريد .

اگر شما يک دقيقه تاخير کنيد ؛
او غر خواهد زد که متظر بودن سخت است .
اگر او تاخير کند ؛
خواهد گفت که اين يه روش زنانه است !

اگر شما مرد ديگري را ملاقات کنيد ؛
شما از وقتتان خوب استفاده نکرده ايد .
اگر او با خانوم ديگري را ملاقات کند؛
خوب اين کاملا طبيعي است آنها زن هستند !!

اگر شما فقط گاهي او را ببوسيد؛
او ادعا خواهد کرد که شما سرد هستيد .
اگر شما زياد او را ببوسيد ؛
او فرياد خواهد زد که داريد از او سوء استفاده مي کنيد .


اگر شما در عبور از خيابان به او کمک نکنيد ؛
شما رفتار مودبانه اي نداشته ايد .
اگر کمک کنيد ؛
او فکر خواهد کرد که اين تنها يک حيله ي مردانه براي فريفتن اوست .

اگر شما به زن ديگري خيره شويد؛
او شما رو به چشم چرانی متهم خواهد کرد .
اگر او به مرد ديگري خيره شود ؛
او خواهد گفت که آنها فقط خوش تيپ هستند !!!!!!!!!!!

اگر شما صحبت کنيد ؛
آنها مي خواهند که شما شنونده باشيد !!
اگر شما شنونده باشيد؛
آنها مي خواهند که شما صحبت کنيد ....!

نوشته شده توسط رضا 3:41 PM
 
هر كسي كه عشق كامپيوتر هست و اينجا رو نديده ... فاتحه !
(بطور مثال مطلب قبلي از همين سايت به امانت ربوده شده !)

نوشته شده توسط رضا 11:20 AM
 
استخراج اطلاعات وب گردي
براي اينكه بدانيد چقدر راحت بقيه مي توانند از طريق چند فايل ساده و history شما اطلاعات كل وب گردي شما را بدست آورند ، كافيست برنامه Traces Viewer را داونلود كنيد . اين برنامه كوچك 500 كيلوبايتي كه به صورت كاملا رايگان عرضه شده است ، به محض اجرا كل تاريخچه و اطلاعات وب گردي شما ، سايتهاي ديده شده ، مطالب خوانده و ديده شده در آن سايتها و ... را در اختيارتان مي گذارد . با اين برنامه شما حيرت زده خواهيد شد وقتي ببينيد چه مقدار اطلاعات و از چه زمانهايي در كامپيوتر شما ذخيره شده و آماده استفاده توسط فضول ها است !!!نوشته شده توسط رضا 11:16 AM
 
اگه دوست داريد كه منوي ‌Win Xp شما فارسي باشه به اينجا يه سر بزنيد

نقل از:Persian IT magazine

نوشته شده توسط رضا 10:54 AM
 
سلام
اينجا يه سايت ايراني خيلي باحاله كه راجع به همه چيز مطلب داره

نوشته شده توسط رضا 10:40 AM
Monday, September 08, 2003
 
You are wonderful to me
I'm glad you are my friend
Hopefully forever
Until the end

You make me feel special
With all that you do
It makes me feel so lucky
Everytime I'm around you

You are there for me
Through the good and bad
It makes me happy
Like I could never be sad

I just want to thank you
For everything you do
I promise someday
I'll do the same for you

THANK YOU FOR BEING MY FRIEND

نوشته شده توسط رضا 10:25 AM
 
معرفيConnectix Virtual PC

اين برنامه يکی از بهترين نرم افزار های منشی تلفنی می باشد که با استفاده از کامپيوتر شخصی کار می کند.مزيت اصلی اين نرم افزار سازگاری خيلی بالائی است که با انواع مودم ها دارد. این برنامه حتی امکان Caller ID را به شما از طريق کامپيوترتان می دهد.
با استفاده از اين امکان شما حتی می توانيد برای هرشماره ای که خودتان از بقيه متمايز می کنيد پيغام خاصی را پخش کنيد. يکی از امکانات فوق العاده اين نرم افزار چک کردن پيغامهای رسيده بدون مراجعه به منزل است، به اين ترتيب که شما شماره خودتان را می گيريد و با وارد کردن شماره رمزی پيغامهای رسيده را می توانيد چک کنيد

http://www.voicecallcentral.com/download/acc.exe

منبع :Clinic Computer


نوشته شده توسط رضا 10:20 AM
 
شد ---------> آنچه نبايست ميشد
و نشد ------>آنچه بايست ميشد
دانستم----->آنچه را که بايسته ی دانستن نبود
و ندانستم-->آنچه را که شايسته دانستن بود

گريستم
در هنگامه ی سر خوشی های جوانسايی
و خنده سر دادم
در کشاکش رنج سالخوردگی

مرگ را
تجربه ها کردم
در اوج شور زيستن.
و به زندگی برخاستم
آنگاه که مرگ
آخرين چاره ام بود.

نوشته شده توسط رضا 9:09 AM
Sunday, September 07, 2003
 
سلام
از همه دوستان عزيزي كه به به وبلاگ من سر مي‌زنن ،تشكر مي‌كنم
بابت قسمت نظر خواهي من هر جا كه مرم يه گيري بهم مي‌دن! اگه يه جاي خوب ميشناسيد به منم بگين

نوشته شده توسط رضا 3:17 PM
Thursday, September 04, 2003
 
باز هم از سايتهاي ايراني

آقا ما اصولا آدمهاي ناشكري هستيم داستان من و يكي از همين سايتها رو در مورد امنيت شبكه همين امروزصبح نوشتم . وحالا در حيرتم براي سرعت عمل اين شبكه‌ها ،داستان از اين قراره كه امروز ساعت 10 صبح عضو يه سايت خبري شدم وتا اون‌جا پيش رفتم كه بهم گفت : اطلاعات شما به ثبت رسيد.
کد فعال کننده کاربر شما به آدرس پست الکترونيک شما ارسال شده است. تا چند لحظه ديگر شما می توانيد به آدرس پست الکترونيک خود مراجعه نموده و کد فوق را دريافت کنيد. کدی که در آنجا دريافت می کنيد را در ورودی پايين تايپ کنيد, تا کاربر شما فعال شود.
من هم بعد چند لحظه رفتم و ديدم كه بله ، نامه نيومده
بعد از 10 دقيقه باز هم سر زدم و ديدم كه اينبار بله ، باز هم خبري نيس
5 ساعت بعد :
و اين داستان كماكان ادامه دارد
آدرس اين سايت باشه واسه بعد شايد نامه من تو ترافيك مونده و شايد هم اشتباهي انداختنش يه صندوق ديگه

نوشته شده توسط رضا 2:40 PM
 
شهريار کوچولو همان طور که می‌رفت تو دلش می‌گفت: -اين آدم بزرگ‌ها راستی راستی چه‌قدر عجيبند!
(ا زكتاب شازده كوچولو)


متن کامل این قصه جاودانی سنت اگزو پری رو می تونین با ترجمه احمد شاملو دراین جا بخونین و یا گوش بدین.

نوشته شده توسط رضا 2:01 PM
 
اينهم سايت كاوه گلستان هنرمند بزگ كشورمون كه چند وقت پيش در كشور عراق كشته شد .

نوشته شده توسط رضا 1:56 PM
 
يادي از شاملو

روزی ما دوباره کبوترهايمان را پيدا خواهيم کرد

و مهربانی دست زيبايی را خواهد گرفت.

*

روزی که کمترين سرود

بوسه است

و هر انسان

برای هر انسان

برادری ست.

روزی که ديگر درهای خانه شان را نمی بندند

قفل

افسانه ئی ست

و قلب

برای زندگی بس است.

روزی که معنای هر سخن دوست داشتن است

تا تو به خاطر آخرين حرف دنبال سخن نگردیروزی که آهنگ هر حرف زندگی ست

تا من به خاطر آخرين شعر رنج جست و جوی قافيه نبرم.روزی که هرلب ترانه ئی ست

تا کمترين سرود بوسه باشد.روزی که تو بيايی برای هميشه بيايی

و مهربانی با زيبايی يکسان شود.روزی که ما دوباره برای کبوترهايمان دانه بريزيم...

*

و من آن روز را انتظار می کشم

حتی روزی

که ديگر

نباشم.

...(اينهم آدرس وب سايت ديگري از احمد شاملو)

نوشته شده توسط رضا 1:43 PM
 
يادي از دكتر شريعتي

شگفتا ! وقتی ‌ بود نمي‌ ديدم‌ ، وقتی‌ مي‌ خواند نمی‌ شنيدم‌ ... وقتی‌ ديدم‌ كه‌ نبود‌ ... وقتی شنيدم‌ كه‌ نخواند... ! چه‌ غم‌ انگيز است‌ كه‌ چشمه‌ سرد و زلال‌ ، در برابرت‌ ، می جوشد و می‌ خواند و می‌ نالد ، تشنه‌ آتش‌ باشی و نه‌ آب‌ ، و چشمه‌ كه‌ خشكيد ، چشمه‌ كه‌ از آن‌ آتش‌ كه‌ تو تشنه‌ آن‌ بودي‌ بخار شد و بهوا رفت‌ ، و آتش‌ ، كوير را تافت‌ و در خود گداخت‌ و از زمين‌ آتش‌ روئيد و از آسمان‌ آتش‌ باريد ، تو تشنه‌ آب‌ گردی‌ و نه‌ تشنه‌ آتش‌ ، و بعد ، عمری گداختن‌ از غم‌ نبودن‌ ، كسی كه‌ ، تا بود ،از غم‌ نبودن‌ تو می‌ گداخت

نوشته شده توسط رضا 1:26 PM
 
نگاهي به بيل گيتس

در اواسط‌ سال‌ 1975 بيل‌ گيتس‌ و دوست‌ دوران‌ بچگي‌ او ، يعني‌ "پل‌ آلن" روايتي‌ از زبان‌ بيسيك‌ را كه‌ خودشان‌ طراحي‌ كرده‌ بودند به‌ يك‌ كمپاني‌ به‌ نام‌ "ميتس" واقع‌ در آلبوكرك‌ نيومكزيكو فروختند تا روي‌ ريز كامپيوتر همان‌ شركت‌ موسوم‌ به‌ "آلتر" نصب‌ شود . پس‌ از اين‌ معامله‌ بود كه‌ اين‌ دو نفر شركت‌ ميكروسافت‌ ( Microsoft ) را تاسيس‌ كردند. در آن‌ زمان‌ بيل‌ گيتس‌ هنوز به‌ سن‌ 20 سالگي‌ نرسيده‌ بود در سال‌ 1978 كل‌ فروش‌ ميكروسافت‌ به‌ يك‌ ميليون‌ دلار در سال‌ بالغ‌ گرديد اما درست‌ شش‌ سال‌ بعد ، يعني‌ در سال‌ 1984 درآمد اين‌ شركت‌ به‌ رقم‌ افسانه‌اي‌ صد ميليون‌ دلار افزايش‌ يافت‌ و در پاييز سال‌ 1992 مجله‌ "فوربس" بيل‌ گيتس‌ را با ثروتي‌ در حدود 7 ميليارد دلار ثروتمندترين‌ مرد آمريكا ناميد ...

1968 بيل‌ گيتس‌ و پل‌ آلن‌ با يك‌ ماشين‌ تله‌ تايپ‌ در مدرسه‌اي‌ در سياتل‌ اولين‌ ديدار.

1971 در كلاس‌ يازدهم‌ بيل‌ افرادي‌ را استخدام‌ مي‌ كند تا تجزيه‌ و تحليل‌ گزارش‌ هاي‌ ترافيك‌ را كه‌ از ايستگا هاي‌ مختلفي‌ جمع‌ آوري‌ شده‌ است‌ انجام‌ دهند.

در سال‌ 1973 شركت‌ "ترافيك‌ ديتاي" او كامپيوتري‌ براي‌ خودكار ساختن‌ اين‌ كار مي‌ سازد.

1972 بيل‌ نشان‌ ميدهد كه‌ كاسب‌ خوبي‌ است‌ او نشان‌ هاي‌ تبليغاتي‌ يك‌ نامزد كنگره‌ را مي‌ خرد و بعدا آن‌ ها را با منفعت‌ در بازار ميفروشد.

1973 بيل‌ وارد دانشگاه‌ ميشود.

1975 [ژانويه] با كمك‌ يكي‌ از دانشجويان‌ هاروارد به‌ نام‌ "مونت‌ داويدوف" بيل‌ و پل‌ روي‌ اولين‌ نرم‌ افزار تجاري‌ براي‌ كامپيوتر شخصي‌ كار مي‌ كنند ، يك‌ روايت‌ از زبان‌ بيسيك‌ براي‌ كامپيوتر "آلتر" ميتس‌ ، كامپيوتري‌ كه‌ تقريبا انقلاب‌ كامپيوتر شخصي‌ را شروع‌ نمود.

1976 [فوريه] بيل‌ يك‌ نامه‌ سر گشاد مي‌ نويسد و در آن‌ از سرقت‌ نرم‌ افزار شكايت‌ مي‌ كند. اين‌ نامه‌ در خبرنامه‌ "باشگاه‌ كامپيوتري‌ همو برو" اولين‌ باشگاه‌ كاربران‌ كامپيوتر به‌ چاپ‌ مي‌ رسد.

[اوت] دومين‌ زبان‌ كامپيوتري‌ ميكروسافت‌ به‌ نام‌ "فوكال" منتشر مي‌ شود اما حتا يه‌ نسخه‌ آن‌ هم‌ به‌ فروش‌ نمي‌ رسد.

1977 [ژانويه] بيل‌ در پايان‌ ترم‌ ششم‌ ، دانشگاه‌ هاروارد را ترك‌ ميكند. [!!!]

[آوريل] سومين‌ زبان‌ ميكروسافت‌ به‌ نام‌ "فرترن"منتشر ميشود.

1978 [ژوئن] اينتل‌ تراشه‌ 16 بيتي‌ 8086 خود را به‌ بازار عرضه‌ ميكند.

1979 [ژانويه] ميكروسافت‌ دفتر مركزي‌ خود را از آلبوكرك‌ نيومكزيكو به‌ "پل‌ وود" در واشنگتون‌ انتقال‌ مي‌ دهد.

1980 [جولاي] ميكروسافت‌ باI.B.M ملاقات‌ ميكند و بر سر سرنوشت‌ "بيسيك" براي‌ كامپيوتري‌ كه‌ بعدا"PC" نام‌ ميگيرد ، گفت‌ وگو مي‌ نمايند.

[نوامبر] ميكروسافت‌ براي‌ نوشتن‌ زبانهاي‌ برنامه‌ نويسي‌ و يك‌ سيستم‌ عامل‌ باI.B.M قرداد مي‌ بندد. 1981 [جولاي] ميكروسافت‌ تمام‌ حقوق‌ 86DOS- را از شركت‌ سياتل‌ مي‌ خرد.

[اوت] I.B.M كامپيوترهاي‌"PC" را با 0.1DOS به‌ بازار عرضه‌ ميكند.

1982 [آوريل] 0.1 GWBasic منتشر شد.

[ژوئن] 25.1MS-DOS منتشر شد.

[اوت] "مالتي‌ پلان" اولين‌ كاربرگ‌ شركت‌ ميكروسافت‌ منتشر ميشود.

1983 [ژانويه] كامپيوتر به‌ عنوان‌ "ماشين‌ سال" روي‌ جلد مجله‌ "تايم" مي‌ رود. لوتوس‌ 3-2-1 منتشر شد.

[فوريه] I.B.M كامپيوتر"XT" را با 0.2DOS عرضه‌ مي‌ كند.

[مارس] ميكروسافت‌ انتشارات‌ ميكروسافت‌ را تاسيس‌ ميكند.

[آوريل] ماوس‌ ميكروسافت‌ به‌ بازار مي‌ آيد.

[نوامبر] 0.1MSWord منتشر شد.

1984 [ژانويه] اپل‌ كامپيوترهاي‌ مكينتاش‌ را عرضه‌ ميكند و ميكروسافت‌ اولين‌ محصولات‌ مكينتاشي‌ خود را منتشر مي‌ نمايند. بيسيك‌ و مالتي‌ پلان‌ به‌ دنبال‌ اينها "ورد" ، "چارت" ، "فايل" مي‌ آيند.

[مارس] 1.2DOS براي‌ حمايت‌ ازPCjr منتشر مي‌ شود.

[آوريل] عكس‌ بيل‌ گيتس‌ روي‌ مجله‌ "تايم" مي‌ رود.

[اوت] 0.3DOS منتشر مي‌ شود. I.B.M كامپيوترهاي‌"AT" را بر اساس‌ تراشه‌ 286 اينتل‌ معرفي‌ مي‌ كند.

1985 [اكتبر] بيل‌ 30 ساله‌ مي‌ شود ، و مراسم‌ جشن‌ تولد شاهانه‌ برگزار ميكند. اينتل‌ تراشه‌ 386 را به‌ بازار عرضه‌ ميكند.

[نوامبر] 0.1Windows منتشر ميشود.

1986 [ژانويه] 25.3DOS منتشر ميشود.

[مارس] ميكروسافت‌ سهام‌ خود را در اول‌ روز به‌ قيمت‌ هر سهم‌ 21 دلار به‌ فروش‌ مي‌ رساند. در آخر روز قيمت‌ هر سهم‌ به‌ 28 دلار مي‌ رسد. و در اولين‌ روز 61 ميليون‌ دلار عايد ميكروسافت‌ مي‌ شود.

1987 [مارس] بيل‌ گيتس‌ ميليارد مي‌ شود.

[آوريل] 3.3DOS منتشر ميشود.

[اوت] ميكروسافت‌ از نظر فروش‌ بزرگترين‌ شركت‌ نرم‌ افزاري‌ مي‌ گردد. Excel براي‌ ويندوز منتشر ميگردد.

1988 [مه] ميكروسافت‌ يك‌ ميليونمين‌ ماوس‌ خود را مي‌ فروشد.

[اوت] 0.4DOS منتشر ميشود.

[اكتبر] 2/OS به‌ روايت‌ 1.1 با مدير نمايش‌ منتشر ميگردد.

1989 [جولاي] ميكروسافت‌ دو ميليونمين‌ ماوس‌ خود را مي‌ فروشد.

[اكتبر] اينتل‌ تراشه‌ 486 را به‌ بازار عرضه‌ ميكند.

1990 [مه] ويندوز 3.0 منتشر ميشود.

[جولاي] ميكروسافت‌ خبر مي‌ دهد براي‌ اولين‌ بار فروش‌ آن‌ به‌ 1 ميليارد دلار در سال‌ رسيده‌ است.

1991 [مارس] ميكروسافت‌ شش‌ ميليونمين‌ ماوس‌ خود را ميفروشد.

[ژوئن] 0.5DOS منتشر شد.

[اوت] دهمين‌ سالگرد اولين‌ كامپيوتر شخصي I.B.M

1992 [ آوريل ] 3.1Windows منتشر شد.

[جولاي] ميكروسافت‌ خبر مي‌ دهد فروش‌ سالانه‌ اش‌ از مرز 8/2 ميليارد گذشته‌ است.


نوشته شده توسط رضا 1:16 PM
 
گورستاني به وسعت بهشت زهرا با قدمتي چند هزار ساله

بابا ما كارمون خيلي درسته ، برين اينجا تا باور كنيد

نوشته شده توسط رضا 12:14 PM
 
12 ساعت كامپيوتر خود را به اينترنت وصل كنيد و ببينيد چقدر به شما حمله مي‌شه

نوشته شده توسط رضا 12:12 PM
 
سلام
چند روز پيش يه سايت ايراني پيدا كردم كه ظاهرا خوب بود.بعد از عضويت و ديدن مطالب كه نسبتا خوب بود ،براي روز بعد كه اومدم وارد شوم گفت كه سلام غريبه !
منهم از رو نرفتم و به اصرار كه من همون ديروزي هستم ولي تو كتش نرفت خلاصه بعد از اينكه قبول كردم كه من در وارد كردن كلمه عبور اشتباه كرده‌ام پس از دو بار نامه زدن قرار بود كه سيستم براي من كلمه عبور جديد بده و بلافاصله نامه اومد ولي چون سايت خيلي امنيتش بالاست ! كلمه عبور اون تو نبود و من از رو نرفتم و باز هم همون قصه و باز هم همون نتيجه !خلاصه كه امنيت شبكه در ايران فوق‌العاده بالاست
اينم آدرس اون سايت خفن !

نوشته شده توسط رضا 8:44 AM
Wednesday, September 03, 2003
 
اونهايي كه مثل من هلاك كريس‌دي‌برگ هستند يا هر گروه موسيقي ديگري اينجا يادشون نره

نوشته شده توسط رضا 4:30 PM
 
براي تو
هيچ كس ,همه چيز را
براي هميشه به باخت نمي دهد
اين بازي آنقدر ادامه خواهد داشت
كه يا سپيده سر بزند
و يا ما لباسي سپيد به تن كنيم
صبور باش
فردا
حكايت اين بازي هم
تمام خواهد شد

نوشته شده توسط رضا 2:46 PM
 
حرف‌هايي از بزرگان

مبارزه هر قدر صعب ،
صعود را ادامه بده ،
شايد
قله تنها در يك قدمي تو باشد .

ديانا وست ليك

آنانكه آفتاب را ،
به زندگي ديگران ارزاني مي‌دارند ،
نمي‌توانند خود از آن بي‌بهره باشند .

جيمز باره

گرامي‌ترين‌ و زيباترين‌ها در جهان ،
نه لمس مي‌شوند و نه حتي ديده مي‌شوند ،
آنه را تنها بايد در دل حس كرد .


اگر آفتاب را به نظاره بنشيني ،
سايه را نخواهي ديد .

هلن كلر

امري براي انحام دادن ،
چيزي براي عشق ورزيدن ،
آرزومند چيزي بودن ،
اين‌هاست اصول والاي خوشبختي .

جوزف آديسون


آرزومند آن مباش كه
چيزي غير از آنچه هستي باشي ،
و بكوش
در كمال آنچه هستي باشي .

سنت فرانسيس دي سلز


شايد چالاك‌ترين افراد نباشم ،
شايد بالا‌بلندترين و يا نيرومندترين نباشم ،
شايد بهترين و يا زيركترين نباشم ،
اما قادرم ،
كاري را بهتر از ديگران انجام دهم ،
اين كار ،
هنر خود بودن است .

لئونارد نيموي

نوشته شده توسط رضا 10:31 AM
Tuesday, September 02, 2003
 
از اميربخشايي

خانه‌ام

خانه ام زيباست

سقف خانه ام آبي

فرشم رجش طول استوا

هزار نقش

ديوارهايم سبز

هر سال ديوارهايم بلندتر

هر گاه گنجشكي بر ديوارم مي نشيند

ديوار سلام مي كند

با باد پچ پچ مي كند

ترنمش زيباست

خانه ام زيباس

دوستش دارم

در خانه ام دست در كار خدا برده ام

با نگاهم حرف مي زنم

چشم مال منست

با پاهايم حركت ماهي

جنبش را

مي بينم

پاهايم مال منست

دستانم به طراوت خواهند گفت

سخن

دستانم مال من است

دنيايي ساخته ام از نو

همه مخلوق من اند

به خدايم خواهم گفتسلام

سلام را بايد از پيچك آموخت

سلام پيچش دستهاست

تلاقي دو نگاه

و امتدادي تا چشم لبريز و جود

سلام شقايق است

نگاهي نگران

سايه اي خفته بر تن

در زيراستواري بيد

سلام حدود عاطفه هاست

سلام مرزي است ميان من و تو

مرز را با بوسه اي بردار


نوشته شده توسط رضا 3:20 PM
 
كمي راجع به بيل گيتس

بيل گيتس در هر ثانيه 250 دلار آمريكا درامد داره، يعني 20 ميليون دلار در روز و 8/7 ميليارد دلار در سال! اگر 1000 دلار از دست وي بر زمين بيوفته به خودش اين دردسر رو نميده كه برش داره، چون در 4 ثانيه اي كه برداشتنش طول ميكشه، اين پول عايدش شده!آمريكا در حدود 62/5 هزار ميليارد دلار بدهي داره و بيل گيتس به تنهايي ميتونه ظرف 10 سال تمام بدهي آمريكا را بازپرداخت كنه!


او ميتونه نفري 15 دلار به همه جمعيت جهان بده و باز هم 5 ميليون دلار در جيبش باقي خواهد ماند! اگر مايكل جردن يعني گرانترين ورزشكار آمريكايي هيچ غذا و آبي نخوره و همه 30 ميليون دلار درامد سالانه اش رو پس انداز كنه، 227 سال طول خواهد كشيد تا به ثروتمندي بيل گيتس بشه!


اگر بيل گيتس رو به صورت يك كشور تصور كنيم، 37 مين كشور ثروتمند جهان ميشه! يا به تنهايي درامدي برابر سيزدهمين كمپاني عظيم آمريكايي خواهد داشت، حتي بيشتر از آي بي ام!


اگر همه ثروت بيل گيتس رو تبديل به يك دلاري كنيم ، ميشه جاده اي از ماه تا زمين باهاش كشيد كه 14 بار رفته و برگشته! ولي ساخت اين جاده، 1400 سال طول خواهد كشيد و 713 بوئينگ 747 بايد براي جابجايي اين پول ها پرواز كنند.


بيل گيتش امسال 40 ساله ميشه. اگر فرض رو بر اين بگيريم كه هنوز 35 سال ديگه هم زنده خواهد بود، ميتونه روزي 78/6 ميليون دلار خرج كنه قبل از اينكه به بهشت بره!


اما!!! اگر كاربران ويندوزهاي مايكروسافت بتونن بابت هرباري كه كامپيوترشون هنگ ميكنه، يك دلار از بيل گيتس خسارت بگيرن، وي تنها در 3 سال ورشكست خواهد شد!!


باز هم از مايكروسافت بد بگين ( حداقل يه نفر با اون حسابي حال مي‌كنه كه !)

نوشته شده توسط رضا 3:00 PM
 
خصوصيات زن متولد فروردين ( آخه ....)

« عشق از زندگي جدا بوده است» بدون شك منظور افرادي غير از زن هاي متولد فروردين ماه است . نمي دانم به كسي كه عاشق يك چنين زني باشد ، بايد تبريك گفت و يا به حالش متاسف بود . ممكن است تصور كند كه عشق همه چيز زندگي است .در حالي كه او چنان مجذوب دنياي خاص خويشتن است كه در عمل فقط آن را همه چيز زندگي مي داند . او بيش از هر زن ديگري در اين دنيا مي تواند بدون مرد زندگي كند.طبيعي است كه زندگي بدون مرد ، مفهومش زندگي بدون احساسات عاشقانه نيست . او هميشه دلش مي خواهد وشايد بتوان گفت نيازمند به آن است كه قلب مهربان و خواب هاي طلايي اش به خاطر او بتپد و به همين دليل هم هميشه يك چنين موجودي در ذهنش وجود دارد و موجودي كه ممكن است مربوط به سالهايي بس طولاني گذشته و يا سالهاي بسيار دور آينده باشد اما به هر حال او درشبهاي مهتابي بهار به اين عشق رو يايي خود مي انديشد و نكته جالب آنكه به رغم وجود يك چنين آرزوي عميقي اگر يك چنين شخصي وجود خارجي نداشته باشد ، كمبود آن را احساس نمي كند زيرا هميشه در ضمير ناخود آگاهش معتقد است كه هر كاري را كه يك مرد مي تواند بكند ، خودش قادر است بهتر از آن را انجام بدهد.زن متولد فروردين خودش راهش را در زندگي باز مي كند و مايحتاج زندگيش را خودش فراهم مي آورد و از حقش دفاع مي كند بدون آنكه نيازي به وجود يك مرد داشته باشد . به نظر او انجام كارهايش به دست خودش خيلي سريعتر از آن صورت مي گيرد كه به انتظارديگري بنشيند و طبيعي است كه يك چنين خصوصياتي به مزاج مغرور مردها خوش آيند نيست . زن متولد فروردين مثل مرد متولد اين ماه خواهان رهبري وپيشتازي است و اين خواسته شامل تمايل او به برداشتن اولين قدم در امور عشقي نيز ميگردد. دختران متولد اين ماه هميشه تعدادي عاشق سينه چاك در اطراف خود دارند و با وجود اين هميشه در تخيلات خود دنبال كسي مي گردند كه جزو اين عده نباشد . او در صورت لزوم مي تواند سريعا همرنگ جماعت بشود ولي در عين حال داراي آن سرسختي نيز هست كه بتواند از راحتي ها چشم بپوشد و با سيل مخالفت ها سينه به سينه بجنگد و به سينه هر مردي كه عشقش را مورد تهديد قرار داده است ، دست رد بزند. اين درست نمونه كاملي از خصوصيات اخلاقي يك متولد ماه فروردين است و او حتي پس از اينكه در زير ضربات خرد كننده حوادث به كلي درمانده شد و تنها طفلش از دنيا رفت و مردي كه دوستش مي داشت وجايش را براي خاطر او به خطر انداخته بود ، تركش كرد، باز قادر است بگويد كه : « باشد و فردا هم براي خودش روز ديگري است ». زني با قدرت فراوان كه مي تواند بر هر غمنامه اي يك نقطه پايان بگذارد و قادر به ايفاي كامل نقش يك زن است و يعني فرو ريختن اشك در موقع لزوم و به عهده گرفتن نقش مرد به هنگامي كه مردي در زندگي او وجود نداشته باشد . طبيعي است داشتن يك چنين خصوصيات تهاجمي چندان جالب نيست و اما خوش بيني و اميد او به آينده روشن ، ضامن معتبري براي سعادتمند شدنش مي باشد. زن متولد فروردين ، در صورت مساعد بودن زمينه در ابراز عشق پيشقدم مي شود و بگذاريد او بفهمد كه دوستش داريد و اما خيلي هم دنبالش نرويد . وفاداري او به عشق تا زماي كه شما به آن پاي بند باشيد ، خارق العاده است زيرا وي اصولا موجودي رمانتيك مي باشد. او به هيچ صورت مايل نيست كه شكار بشود و اما اگر ديد كه شما تعقيبش نمي كنيد ، دلسرد مي گردد كما اينكه او از مردي كه بخواهد به طور كامل بر وي مسلط باشد ، گريزان و از مردي هم كه خودش را روي پاهاي او بيندازد، روگردان و بيزار است.متولد فروردين قبل از آنكه بگذارد گرمي عشق سراسر وجودش را در بر گيرد، مي خواهد با دل مرد دلخواهش دست و پنجه نرم كند تا در اين كشاكش طعم قدرت مردانه او را بچشد. او به طرز باور نكردني رويايي است و هميشه آرزو دارد پرنس مورد علاق اش سوار بر اسبي سفيد بيايد و او را بربايد و به خاطر عشق او با دنيا بجنگد و آنچه را مي خواهد در اختيارش بگذارد ، بدون اينكه قدرت مردانگي خود را فراموش كند و چون يك چنين موجودي فقط در رويا وجود دارد ، اغلب تنها مي ماند . روزهايش روشن و مملو از هيجان است و شب هاييش تاريك و خاموش اما شعله هاي اميد هرگز در قلبش خاموش نمي شوند و او پس از هر شكست قدم تازه اي پيش مي گذارد. او بايد از عشق خود احساس غرور كند اما اين امر نبايد موجب بشود كه شما ذوق و استعداد او را ناديده بگيريدو هر قدر نيازمندي او به شما زياد تر باشد، باز كوشش مي كند كه دو برابر آن نيازمندي هاي شما را بر آورده سازد. او مي تواند از خطاي دوستانش چشم بپوشد ، مال و وقتش را صرف ديگران كند ، اما وقتي پاي دل به ميان آمد، ناگهان موجود ديگري مي شود . آنچه كه از آن اوست . اين امر قاطعيت مطلق دارد. كوچكترين خطايي مي تواند حسادت او را مثل يك بمب منفجر كند. مراقب باشيد كه در حضورش از هنرمند مورد علاقه خود تعريف نكنيد و يا از زن ديگري ولو اينكه از دوستان او باشد ، صحبتي به ميان نياوريد . مردي كه زنش متولد فروردين است ، بهتر است در اداره منشي مرد داشته باشد . اين زن حد متوسط ندارد و اگر دلش بشكند ، در مدتي بسيار كوتاه از توده اي آتش تبديل به قطعه اي يخ مي گردد اما نكته مهم اين است كه آتش تندش زود خاموش مي شود در حالي كه سرديش ابدي است.زن متولد ماه اول سال چه قبل از ازدواج و چه بعد از آن خواهان آزادي فراوان است و متوقع است كه شما به وي و وفاداريش اطمينان كامل داشته باشيد در حالي كه عكس اين امر را الزامي نمي داند. او به رغم تمايل شديدي كه به آزادي خود دارد ، فوق العاده به شوهرش وفادار است و متولد اين ماه به طور طبيعي قادر به دوست داشتن دو مرد نيست زيرا بيش از آن صاف و صادق است كه بتواند يك چنين نقش ريا كارانه اي را به عهده بگيرد و ايفاي نقش كند. اگر اين زن، شوهر داشته باشد و عاشق مرد ديگري گردد، قبل از آن كه به وي خيانت كند ، رك و راست حقيقت را به شوهرش مي گويد كه ديگر نمي تواند زندگي مشتركي داشته باشد. اين زن مي تواند شور و هيجاني بسيار عميق و تخيلاتي صوفيانه و عارفانه داشته باشد . اين دو خصلت به شيوه اي غريب در وجود او با هم آميزش دارند. او هر نوع رابطه اي را صميمي و حقيقي و ابدي مي داند و خيانت و به كار بردن را به كلي احمقانه و غير ضروري مي داند. عشق او مثل حركات و گفتارش بي غل وغش و رك و پوست كنده است.زن متولد اين برج اصولا واجد قابليت هاي زياد است، به طوري كه تقريبا از عهده انجام هر كاري از فروشندگي تا نخست وزيري بر مي آيد. اگر در ارتش باشد ، خشونت يك گروهبان را به خود مي گيرد و اگر مانكن باشد، ظرافت هاي يك دختر تمام عيار هيجده ساله را در خود بوجود مي آورد . به هر صورت به شغل و كارش علاقه مندي نشان مي دهد و به اين دليل كمتر ممكن است كه از كار به خاطر عشقش دست بردارد.البته از آنجا كه او دختر رمانتيكي است ، اين امكان وجود دارد كه اگر عاشق شد ، به خيال تحقق بخشيدن به روياهاي طلائي خودش وداشتن يك خانه كوچك زيباي چوبي در حاشيه جنگل هاي شمالي و نشستن جلوي بخاري كه گندم هاي هيزم در آن شعله ور است و لذت بردن از زندگي در جوار معشوق سبب شود كه موقتا كارش را رها كند و اما وقتي كه رنگ هاي اين خانه جلاي اوليه اش را از دست داد و اين جا و آنجاي طاقش شروع به چكه كرد وآنوقت با سرعت به جستجوي كسب و كار و موقعيت اجتماعي خود بر مي خيزد . جلويش را نبايد گرفت ، زيرا اگر خواسته هاي روحي متولد فروردين ماه بر آورده بشود، خيلي ساده از هر مشكل كوچكي كه بو جود بيايد كوه بزرگي مي سازد ودرد سر درست ميكند. در عمل تقريبا كاري وجود ندارد كه زن متولد فروررين ازعهده اش برنيايد.اگر او چيزي را بخواهد و يا احساس كند كه داشتنش براي او ضروري است ، مصممانه قدم پيش مي گذارد اعم از اين كه آن كار انجام شدني باشد يا نباشد و به همين ترتيب در مقابل مشكلات چنان پايداري از خود نشان مي دهد و چنان خود را با محيط تطبيق مي دهد كه باورش به راستي مشكل است.زني را مي شناختم كه به علت خراب شدن وضع مالي شوهرش مجبور بود با سه بچه خود در يك آپارتمان دو اتاقه زندگي كند . او روزي در خانه با خانمي كه فال قهوه مي گرفت و اصلا با يكديگر آشنايي نداشتند ، بر خورد كرد و اين خانم پس از نگاه كردن به فنجان قهوه كه از آن نوشيده بود ، با ناراحتي گفت كه زندگي سختي در انتظارش مي باشد و اين زن صادقانه پرسيد : مي توانيد بگوئيد كه اين زندگي تلخ از كي شروع مي شود؟ همين خانم يك روز به سرش زد كه يك سگ هم بياورد و نگاه دارد و چون صاحب خانه گفت كه « خانم : شما خودتان هم براي دو اتاق زيادي هستيد تا چه رسد به اينكه سگ هم بياوريد » براي جامه عمل پوشاندن به خواسته اش ناگهان به فعاليت افتاد و به اين در و آن در زد و يك دوره كلاس كار با كامپيوتر را ديد و خلاصه در كمتر از يك سال وضع زندگي خود را از اين رو به آن رو كرد. با در آ مد خوبي كه نصيبش شده بود ، آپارتمان بزرگتري گرفت و سگ مورد دلخواهش را به خانه آورد . او تمام اين تلاش را فقط براي آوردن يك سگ به خانه و باز كردن جا براي آن سگ تحمل كرد . زن متولد برج قوچ به علت خوش بيني زياد ، هميشه معتقد است كه تيره روزي و ناكامي سرانجام روزي بر طرف مي شود و آفتاب هميشه زير ابر نمي ماند و به علت داشتن يك چنين طرز تفكري است كه به معجزه هم اعتقاد دارد و معجزه هم براي كساني كه به آن اعتقاد دارند، هميشه رخ مي دهد . اين خانم در كارهاي خود خيلي عجول است و در نتيجه چه بسيارند دفعاتي كه اين عجله برايش اشكالاتي به وجود مي آورد اما او تا اولين تارهاي خاكستري رنگ در لا بلاي مو هايش پيدا نشده است كه هر چيزي را بايد از راه تجربه ياد بگيرد. به غرور خود سخت پايبندي نشان مي دهد و اعتقادش بر اين است كه شكسته شدن غرور پايان زندگي است.از لحاظ عشق اين امكان وجود ندارد كه زن متولد شده در ماه فروردين فريب گرگ هاي در لباس ميش را بخورد و او را در مقابل زن فريب ها مصونيت دارد و خطر بزرگتر او را از جانب مردهاي ايده ال و رومانتيك تهديد مي كند كه تازه در اين مورد نيز او بارها مرده ايده آلي را كه سر راهش قرار بگيرد ، در بوته آزمايش قرار مي دهد.كمتر زني ممكن است مثل زن متولد فروردين ماه مددكار و دادرس باشد . او خيلي راحت براي اطرافيانش هديه اي گران قيمت مي خرد و در موقع بيماري ازايشان پرستاري مي كند و به آنها پول قرض مي دهد و سعي مي كند بر ايشان كار پيدا كند و در مقابل انتظار مقابله به مثل راهم دارد.او هر كاري را با شور و حرارت خاص انجام مي دهد و اما شخصا منكر داشتن يك چنين خصوصياتي است كه اگر غمگين بود ، شوهرش هم غمگين واگر شاد بود شوهرش هم شاد باشد. او نه تنها مايل است كه دوستان شوهرش را بشناسد، از ميزان پس اندازه او خبر داشته باشد و جزئيات كارش را بداند ، بلكه حتي مي خواهد كه در خواب هاو روياهاي او نيز شريك باشد و همين حق را براي او قائل است. اگر بفهمد كه شوهرش چيزي را از او پنهان كرده است ، ديوانه مي شود و عصبانيت او واقعا نا خوش آيند است . هرگز نبايد در جلوي ديگران كوچكتر ين ايرادي از طرز لباس پوشيدن و يا آرايش كردن و يا رفتارش گرفته شود. اگر اين نكته رعايت شود ، او هم نسبت به رعايت حال و شخصيت شما در ميان جمع پايبندي وسواس آميز نشان مي دهد.جريحه دار كردن غرور و يا به مسخره گرفتن احساساتش قلب او را مي شكند. اگر او با يك چنين رويدادي مواجه بشود، به آغوش شوهرش پناه مي برد و در آن لحظه دنيا برايش تيره وتاريك است و او خود را عميقا بي دفاع و آسيب ديده احساس ميكند و اينجاست كه شوهرش اين امكان استثنايي را پيدا مي كند تا موقعيت خود را در روح و قلب او استحكام بيشتري ببخشد . او عاشق قدرت است و مي خواهد كه هميشه واجد آن باشد و وقتي احساس كرد آن را از دست داده است ، بايد از جايي دوباره تحصيل قدرت كند.حالت ايده ال و خوش بيني بيش از حد زن متولد فروردين اغلب باعث مي شود كه به هنگام مواجه شدن با حقايق زندگي آزرده خاطر بشود . در يك چنين مواقعي دستيابي به قلب او كار فوق العاده ساده اي مي گردد. اندكي نوازش و بازگرداندن اعتقاد اعتماد به نفس به او دردهاي دلش را چهار طاق باز مي كند. او صميمانه انتظار دارد كه شوهرش در صورت لزوم با تمام قوا به جانبداري از وي برخيزد و با دشمن به مقابله برخيزد( اما شما اين كار را چنان انجام بدهيد كه راه برگشت از بين نرود زيرا همسرتان ممكن است خيلي زود يك چنين تصميمي بگيرد) اگر مرد دلخواه خود را پيدا كند، به راحتي از همه چيز دست بر مي دارد و او بدون وفاداري و صفاي عاشقانه زندگي را هيچ مي داند. به عنوان زن خانه شريكي دلسوز و يار و ياور است.احتمالا خواهان داشتن كاري در خارج از منزل است زيرا محيط خانه براي شور و هيجاني كه در وي وجود دارد ، بسيار كوچك و محدود كننده است. عصبانيتش شبيه به جرقه اي است كه ناگهان از آتش بيرون مي ريزد و ناگهان ظاهرمي شود و زود از بين مي رود اما تعداد اين جرقه ها معمولا بيشتر از مواردي است كه مي تواند آرامش خيالي براي شوهرش ايجاد كند. نكته اي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه عصبانيتهايش ظاهري است ولي لطف و مهرباني اش عميق و واقعي است . اندكي پر حرف اما حرف هايش سطحي و بي پايه نيست و در آن آثار هوشمندي كاملا مشاهده است و به اين دليل منطقا انتظار همدردي دارد . شوهر يك چنين زني مجبور است او را به هنگام بروز بيماري به زور به رختخواب بفرستد اما بعد لازم است كه كنارش بنشيند و دستش را در دست بگيرد.زن متولد برج حمل در خانواده فوق العاده فداكار و كمك رسان است . اگر شوهرش از كار بيكار شود ، بدون تاخير كاري پيدا مي كند و نمي گدارد چرخ زندگي از حركت بايستد اما به طور حتم براي شوهري كه در آمدش از او كمتر باشد، احترامي قائل نيست ( در اين حالت اگر چه او را ترك نمي كند اما شايد به علت جريحه دار شدن غرورش ديگر آن دلشادي سابق را نشان نمي دهد.) يك تعريف از طرز آرايش يك زن ديگر نيز همين حالت را در او به وجود مي آورد اما خطرات احتمالي اين كار خيلي بيشتر است. اگر بتوانيد محيط زندگي خود را پا بر جا نگاه داريد ، او را به طرزي واقعا باور نكردني شاد و دوست داشتني خواهيد يافت.او به عنوان مادر پيوسته مواظب است كه بچه هايش تميز ، شاد و سلا مت باشند . عقل معاش خارق العاده از خود نشان نمي دهد اما شما مي توايند او را يكي دو بار امتحان كنيد. هيچ بعيد نيست قابليتش در اين كار به اندازه اي كه مورد نظر شماست ، باشد.او ممكن است هر بار كه بچه اش گريه مي كند ، بغلش نكند و يا مثل برخي از مادرهاي ديگر در حمايت از كودكش روش اغراق آميز نداشته باشد اما اين بچه بلا شك مهرباني هاي مادرش را فراوان مي بيند و عشق مادر به قدر كفايت نصيبش مي گردد.به علت داشتن تخيلات شاعرانه دنيايي مملو از زيبايي ها و رنگ ها در ذهن بچه هايش به وجود مي آورد اما انضباط را هم لحظه اي فراموش نمي كند . تنبيه بدني نمي كند ولي از حرفش هم بر نمي گردد . او خيلي دير به مواد مخدر معتاد مي گردد اما از انتقام كشيدن لذت مي برد و خيلي زود عصباني مي شود و خيلي هم آرام مي گردد. صميمانه به شوهرش كمك مي كند كه به آرزوهايش جامه عمل بپوشاند. اگر شوهر زن متولد فروردين فقط به اندازه نصف مقداري كه او به وي ايمان دارد ، به او ايمان داشته باشد، زندگي زناشوئي آنها واقعا سعادتمندانه خواهدبود


نوشته شده توسط رضا 2:37 PM
 
خصوصيات مرد متولد مرداد (من خودم متولد مرداد هستم !)

مرد متولد مرداد يك شير ژيان و سركش، يك عاشق پاكباز، يك دوست واقعي و يك پدر نمونه است.اگر با مرد متولد مرداد ازدواج مي كنيد، فراموش نكنيد كه هرگز دم اين شير را لگد نكنيد.مرد متولد مرداد ماه، بي عشق نمي تواند زندگي كند،‌و دل او از آئينه پاك تر و روشن تر است اما خشم او هم توفاني و سهمگين خواهد بود.او به دنيا آمد تا نوري در وراي رويت ها و ظرافتش را نثار تنهايي ها كند. بدون شك توصيف يك مرد متولد مرداد ماه نيست. شما ممكن است يك مرد متولد شده در اين ماه را در حال گرفتن حمام آفتاب و يا ايراد يك سخنراني جالب ببينيد، اما يقين داشته باشيد او را در تنهايي نخواهيد ديد. موضع او به احتمال خيلي زياد در وسط صحنه و در ميان جمع دوستان و آشناياني است كه پيوسته از وي تعريف و تمجيد مي كنند. او ممكن است كه پولش را صرف هيچ و پوچ بكند اما مطمئن باشيد كه زندگي خود را براي هيچ و پوچ به هدر نمي دهد. براي مرد متولد برج اسد وحود ناظر و تماشاگر ضرورت دارد.به اين ترتيب ملاحظه مي كنيد كه تله ايكه براي يك شير مي گذاريد، و چه نوعي بايد باشد: «تماشاگر او باشيد» و او درست بر خلاف مردان رام نشدني متولد بهمن و شهريور، حاضر مي شود كه با كمال بردباري تمام رنج هاي يك عشق آتشين را تحمل كند، فقط به اين شرط كه شما در بازي عشق، بازيگر ماهري باشيد، به وي احترام بگذاريد، تملق بگوييد و تمجيدش كنيد.آيا كارهاي او به شدت آفتاب مرداد ماه داغ و پر حرارت است؟ عينك تيره آفتابي به چشم هايتان بزنيد تا بتوانيد از نور بي دريغش بهره مند شود. آيا او يكي از آن شيرهاي آقامنش و ساكت است؟ مراقب باشيد اين آقامنشي و سربزيري دست و بال شما را بند نكند تا ببينيد چطور شروع به جرقه زدن مي كند. به علاوه فراموش نكنيد كه در اين حالت خاموشي و آقامنشي او نقش بازي مي كند، و در وراي اين سيماي مودب صبر غير قابل تصوري وجود دارد كه هر لحظه ممكن است از كنترل خارج شده و زن ملوس سبكسري را كه تصور كرده است مي تواند بر او حكمراني كند،‌بسوزاند و خاكستر كند.مرد متولد مرداد يك دوست بسيار خوش مشرب، يك مدافع، يك پشتيبان بسيار جدي و سر سخت و يك عاشق احساساتي مي باشد. شما براي انداختن او به دام عشق محتاج به نصب تله هاي متعدد نيستند. او هر چند وقت يك بار آمادگي عاشق شدن را پيدا مي كند. مراقب اين لحظه باشيد، و پيدايش اين احساس را در او با نور شمع و صداي دلنشين يك موزيك شاعرانه مخلوط كنيد و ببينيد كه چطور گل سرخ عشق در قلبش شكوفا مي شود. راستش اين است كه در يك چنين مواقعي شما خيلي هم به نور شمع و نواي ويلن احتياجي نداريد،‌نور ماه با يك گوشه دنج هم كفايت مي كند و همان نتيجه را مي دهد.اگر در زندگي متولد برج اسد عشق وجود نداشته باشد، به صورت متاثر كننده اي كنج عزلت اختيار مي كند. براي او عملا دو راه بيشتر وجود ندارد. يا بايد مورد پرستش واقع شود و يا بميرد. وقتي عشق به قلب چنين مردي قدم گذاشت، در جيب هايش باز مي گردد. او شما را به بهترين رستوران ها مي برد، گرانترين عطرها و زيبا ترين گل ها را برايتان مي خرد. همراهتان به مجلل ترين تاتر ها مي آيد، هيجان انگيز ترين نامه هاي عاشقانه را مي نويسد و به اين تر تيب بايد قلبي از سنگ خارا داشته باشيد كه بتوانيد مقاومت كنيد.طبيعي است كه با ديدن چنين رفتاري از او، فورا پيش خود مي پنداريد كه وي را ديوانه وار عاشق خود كرده ايد. توصيه مي كنيم كه قدري بيشتر فكر كنيد، زيرا عشق مردان متولد مرداد ماه هرگز خالي از دردسر نيست. براي درك بهتر مطلب مي توانيد حرمسرايي را در نظر مجسم كنيد. او ممكن است شما را به خلوتگاه خود ببرد، وجودتان را سرشار او عشق بكند، خوسته هايتان را خيلي بيش از حدي كه انتظار داريد، برآورده سازد و بعد ناگهان متوجه بشويد كه عملا در زندان قرار گرفته ايد. آيا او حسود است؟ جواب اين سئوال شما بله است. او به شما مي گويد كه چه بپوشيد، موهاي خود را چطور درست كنيد، چه كتابي بخوانيد، چه كساني را براي معاشرت برگزينيد، و برنامه روزانه خود را چطور تنظيم كنيد. او با اصرار مي خواهد بداند كه چرا خريد شما دو ساعت طول كشيده است در حالي كه قبلا گفته بوديد بيش از يك ساعت كار نداريد. مي خواهد بداند كه وقتي از منزل بيرون رفته ايد، چه كسي را ديده ايد و او به شما چه گفته است؟ هيچ بعيد نخواهد بود كه ناگهان مثل يك طوفان سهمگين به غرش در بيايد. شما خيلي بايد مواظب حركات چشم هاي خودتان هم باشيد. كافي است كه يك روز شما را به هنگام پختن غذا در حالي كه از پنجره به بيرون خيره شده ايد، ببيند و خيال كند كه داريد به مرد ديگري مي انديشيد. خلاصه هميشه و هميشه به خاطر داشته باشيد كه خشم او واقعا طوفاني و منهدم كننده است. حتي جزئي ترين تحريك حسادت او نيز براي اينكه بدانيد آيا هنوز شما را دوست مي دارد يا نه، ديوانگي محض است. او اگر شما را دوست نداشته باشد، آشكارا مي گويد و اصلا مايل نيست كه مورد آزمايش قرار بگيرد. اين امكان كاملا وجود دارد كه او بدون توجه به موقعيت زمان و مكان مردي را كه با شما گرم گرفته است، چنان نقش بر زمين كند كه كارش به بيمارستان بكشد. از قديم گفته اند: « كسي دم شير را لگد نمي كند.»عشق و عاشقي با شير هميشه همراه باشهد و شكر نيست، چه او همانقدر كه يك گربه ملوس است، يك شير ژيان نيز هست و در حقيقت بين اين دو اختلاف اساسي هم وجود ندارد و هر دو از يك خانواده هستند.هميشه آمادگي آن را داشته باشيد كه بتوانيد هيجانات شديد وي را آرام سازيد و عظمتي را كه به مشكلات و مسائل عادي و پيش پا افتاده مي دهد، درك كنيد. در واقع بايد گفت كه او به كسي كه بتواند تعادلي در زندگي اش به وجود بياورد، نيازمند است. اگر شما نتوانيد اين نقش را به عهده بگيريد و خوب اجرا كنيد، آن وقت بايد دائما غريدن ها و پنجه درافكندن هاي وي را تحمل كنيد و اين حالتي است كه واقعا غير قابل تحمل مي باشد. سعي نكنيد مقام حكمراني را در منزل به خود اختصاص بدهيد زيرا اين موضوعي است كه او به هيچ وجه نمي تواند تحمل كند و اوست كه حكمران مي باشد. شير ممكن است به جفت خود اجازه بدهد كه براي به دست آوردن طعمه و كمك به معاش اعضاي خانواده از لانه خارج بشود، اما صد در صد به نفع اين جفت است كه قبل از حركت اين اطمينان را به شوهر خود بدهد كه هرگز كار خارج از خانه را بر او و منزل ترجيح نخواهد داد. براي او حالت رقابت ورزيدن با يك مرد و يا يك كار غير قابل تحمل است. كافي است كه يك بار رفتاري داشته باشيد كه شايسته و برازنده ملكه سلطان جنگل نباشد، ( ملكه اي كه نبايد كوچكترين توجهي به اتباع مرد خويش داشته باشد) و آن وقت خواهيد ديد كه چطور آسمان آفتابي و دلپذير بهري را ناگهان ابرهاي سياهي مي پوشانند، رعد شروع به غريدنمي نمايدو طوفان خانمان برانداز شروع مي شود. در عوض اگر فقط از آن او باشيد، اگر عشق خود را بي دريغ نثار وي كنيد، آن وقت رفتاري از وي خواهيد ديد كه سرشك همه زن ها را بر مي انگيزاند. قلب او از آيينه پاكتر و عشق او از بلندترين كوه ها با شكوه تر است. اگر احترامي را كه مايل است از شما ببيند، سخاوتمندانه آن را جبران مي كند. او ممكن است روزي چند بار از زيبايي شما تعريف و تمجيد كند، پول خيلي زيادي در اختيار تان بگذارد، صادقانه وفادار بماند وعاشقي پاكباز بشود. احتمال وفاداري او در دوران بعد از ازدواج خيلي بيشتر از دوران نامزدي يا آشنايي است دليلش اين است كه نزد متولد مرداد هم متكبر تر و هم تنبل تر از آن است كه به شكل زن هاي زيبا بپردازد، و در نتيجه وقتي كسي را پيدا كرد كه بتواند حيطه قدرت وي را اداره كند، در حالي او شاهانه روي تاب توري خود دراو مي كشد و با بچه هايش بازي مي كند و از زن و بچه خويش با سر سختي تمام دفاع مي نمايد و اين توهم را در آنها و ديگران به وجود آورد كه اين اوست كه حكمران مطلق مي باشد، ديگر هرگز او را ترك نمي كند و مانع از دست رفتن چنين جواهر گرانقيمتي مي گردد
نوشته شده توسط رضا 2:34 PM
 
براي تو
تنها وجود زن است كه به اين زندگاني سراسر ملال ، قدر و منزلتي مي دهد كه اگر زن در جهان وجود نداشت زندگي تحمل نا پذير بود .

نوشته شده توسط رضا 12:04 PM
 
مجيد و فرشته عزيزم
هميشه پاينده ، پيروزو خوشبخت باشيد وحق نگه‌دار شما باشد .
تبريك بخاطر يكي شدنتون

نوشته شده توسط رضا 8:43 AM
Monday, September 01, 2003
 
امروز من حسابي رو شانسم ! حتي وقتي كلي خورده تو پرم شانسي اون جايي كه اصلا فكرش رو هم نمي‌كردم آهنگ فال قهوه از شادمهر عقيلي رو ديدم .وقتي آدم اين شانسو بياره كه تو بد شانسي هم خوش شانس باشه ، پس حسابي رو كيفه

نوشته شده توسط رضا 4:30 PM
 
اصلي تر‌ين زمينه تشتت فكري پسران جوان كشف شد ! ........... واقعا كه
بعضي آدمها آبروي هم‌نوعانشان را به بهترين صورت ممكن مي‌برند و بدتر از همه اينكه داراي مدارج علمي ! هم مي‌باشند .

نوشته شده توسط رضا 2:04 PM
 
جالبه ديشب داشتم راجع به بشقاب پرنده ها فكر مي‌كردم وامروز يه جايي گير آوردم كه از اونها فيلمهاي كوتاهي داره كه ديدنش خالي از لطف نيس

نوشته شده توسط رضا 11:04 AM
 
يه سرگرمي بامزه
برين اينجا و سعي كنيد كه يه كله آدم پيدا كنيد قبلا بگم كه بنده 4 ثانيه طول كشيد تا پيداش كردم

از اينجا هم مي‌تونيد ساخت موشك را به راحتي ياد بگيرين

مراقب باشين ! يه جاسوس بين ماست


نوشته شده توسط رضا 10:50 AM
 
جالبه بعضي روزها همينطوري خوب ميشن و كارها راه مي‌افته مثلا دوستم مي‌خواست كه پول بفرسته ، كارش جور شد و جالب اينكه براي خود من هم كه در مورد رفتن سوال داشتم كسي كمكم كرد .
در هر صورت از همه دوستان كه به من لطف دارن سپاسگزارم

نوشته شده توسط رضا 10:34 AM
 

Powered by Blogger

This page is powered by Blogger, the easy way to update your web site.

(Best Weblogs) بهترين وبلاگ های ايرانیPersian Weblogs Listbest weblog service provider